VIII Konferencja Studencka Dzień Pedagoga Specjalnego

VIII Konferencja Studencka Dzień Pedagoga Specjalnego

Po raz kolejny serdecznie zapraszamy na Konferencję Studencką Dzień Pedagoga Specjalnego, organizowaną 29 kwietnia br. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego przez Koło Naukowe Studentów Pedagogiki Specjalnej PORTA.

Tegoroczne, ósme spotkanie odbędzie się pod hasłem:

Niepełno(s)prawność – obecność w przestrzeni publicznej i funkcjonowanie w życiu społecznym.

Chcemy nim zwrócić uwagę na błędne koło dostępności, polegające na tym, że niedostosowanie przestrzeni i usług wpływa na niewielkie korzystanie z nich przez osoby z niepełnosprawnościami. Z kolei te niskie statystyki niekorzystnie wpływają na decyzje podejmowane przez władze, które nie widzą potrzeby zmian. Chcielibyśmy także zachęcić do refleksji nad faktycznym stanem wdrażania w Polsce postanowień Konwencji Praw Osób Niepełnosprawnych, ponieważ każdy z nas ma na to więcej wpływu, niż może mu się wydawać.

W tym roku, po raz pierwszy, zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby chętne do wystąpienia, poprowadzenia prelekcji lub warsztatów. Zapraszamy pedagogów, rodziców, działaczy społecznych, architektów, prawników, pracowników administracji publicznej, osoby doświadczające dyskryminacji ze względu na etykietowanie niepełnosprawności oraz wszystkich którym bliski jest temat wydarzenia i chcieliby podzielić się z naszymi gośćmi czymś wartościowym.
Zainteresowanych prosimy o wiadomość na adres kontakt@koloporta.pl

Jak zwykle możecie liczyć na ciekawe wystąpienia oraz praktyczne warsztaty. Wydarzenie będziemy aktualizować na bieżąco.

Copyright 2019 KNSPS PORTA