Nie zwalniamy tempa!

Nie zwalniamy tempa!

Działania PORTY

 W czasie pandemii nie zwalniamy tempa! Mimo, że nie możemy spotkać się na uczelni chcemy dalej szerzyć wiedzę i usprawniać myślenie o niepełnosprawności!

REKRUTACJA

Na początku tego roku akademickiego zorganizowaliśmy rekrutację nowych członków. Podczas spotkania omówiliśmy m.in. plany działania Koła w przyszłości. Do naszej ekipy dołączyło bardzo dużo nowych członków. Obecnie jest nas aż 62!
Jeśli chciałbyś/chciałabyś dołączyć do naszego Koła – napisz do nas! kontakt@koloporta.pl

SPOTKANIA

Nasze spotkania odbywają się co tydzień za pośrednictwem platformy Zoom. W czasie ich trwania omawiamy najważniejsze działania Koła
w obecnym czasie, ale także wspieramy się wzajemnie i dzielimy doświadczeniami. Rozmawiamy na ważne dla nas tematy, np. dotyczące codziennej pracy pedagoga specjalnego.

PROJEKT BADAWCZY

Grupa osób chętnych z początkiem roku akademickiego zaangażowała się w realizację projektu badawczego pod kierownictwem dr Karoliny Tersy. Będzie on polegał na przeprowadzeniu badań dotyczących sytuacji pedagogów specjalnych w czasie trwania pandemii, ich doświadczeń, sposobów radzenia sobie w tej trudniej dla każdego z nas sytuacji, np. przejścia na nauczanie zdalne w szkołach.

FUNDACJA „CZEKA NA NAS ŚWIAT”

Jako Koło Naukowe nawiązaliśmy w tym roku współpracę z Fundacją „Czeka na nas Świat”. W ramach wspólnych działań będziemy tworzyć publikację dotyczącą niepełnosprawności przeznaczoną dla uczniów i nauczycieli. Zostanie ona rozpropagowana na terenie gdańskich szkół oraz przedszkoli.

W przyszłości, gdy będzie to możliwe, zostaniemy włączeni również w organizację warsztatów i spotkań odbywających się w szkołach i przedszkolach. Ich celem jest oswajanie, szerzenie wiedzy na temat niepełnosprawności u najmłodszych, co może zmniejszyć ilość negatywnych stereotypów dotyczących osób z niepełnosprawnościami w przyszłości!

FUNDACJA „JA TEŻ”

Kontynuujemy również współpracę z Fundacją „Ja też!”, którą nawiązaliśmy jako Koło Naukowe w zeszłym roku akademickim. W ramach tej współpracy tworzymy część kwartalnika wydawanego przez Fundację. Jest on przeznaczony i współtworzony przez osoby i dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

W ramach współpracy pomagamy również w szerzeniu wiedzy na temat osób z niepełnosprawnościami znanych na całym świecie . Materiały przez nas przygotowane zostaną wykorzystane podczas konferencji Fundacji organizowanej dla osób z niepełnosprawnościami.

WIGILIA DOMINIKAŃSKIEGO DUSZPASTERSTWA AKADEMICKIEGO

Jako, że ze względu na obecną sytuację epidemiczną, w tym roku nie mamy możliwości zorganizowania naszej corocznej zbiórki wigilijnej, tym razem w okresie przedświątecznym dołączyliśmy do przygotowywania przez Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie Wigilii, w której co roku uczestniczą osoby potrzebujące oraz dotknięte kryzysem bezdomności. W tym roku z racji trwającej pandemii tradycyjna Wigilia nie będzie mogła się odbyć, mimo tego zostanie zorganizowana zbiórka najbardziej potrzebnych produktów codziennego użytku, z których przygotujemy paczki i przekażemy je osobom potrzebującym.

SZLACHETNA PACZKA

W tym roku jako członkowie koła naukowego PORTA  połączyliśmy siły z NZS UG i zaangażowaliśmy się w stworzenie Szlachetnej Paczki dla osoby potrzebującej. Wszyscy czujemy silną potrzebę pomagania i wiemy, że warto! Uśmiech i wdzięczność są najwspanialszą nagrodą. Zapraszamy także Ciebie do udziału w akcji, zarówno w tym roku jak i w kolejnych!

Copyright 2019 KNSPS PORTA